FAQ

Na jakim sprzęcie pracujesz ?

Pracuję na pełnoklatkowym bezlusterkowcach Canona – EOS R. Zawsze ze sobą mam zapasowy aparat oraz dodatkowe obiektywy, lampy i karty pamięci. Dodatkowo wykonuję backup zdjęć na zewnętrzny dysk, więc Wasze zdjęcia są bezpieczne.

Jaki jest Twój obszar działania?

Mieszkam w Warszawie, natomiast reportaż ślubny mogę wykonać na terenie całego kraju.

Jak wygląda współpraca w dniu ślubu?

Dzień ślubu zaczynam od fotografowania detali, przygotowań, błogosławieństwa, by następnie udać się na ceremonię w kościele i wesele. Pracuję do zakończenia oczepin lub do godziny 1.

Czy fotografujesz z lampą błyskową ?

Gdy to tylko możliwe pracuję ze światłem zastanym. Niestety nie jest to zawsze możliwe, ponieważ zdarza się, ze kościoły są bardzo ciemne. Wówczas używam lampy, aby wypełnić braki zastanego światła. Na sali weselnej używam kilku lamp błyskowych, aby uzyskać ciekawe oświetlenie i efekt wielowymiarowości na zdjęciach.

Czy zajmujesz się tylko fotografią ślubną ?

Nie 🙂 Oprócz fotografii ślubnej zajmuję się szeroko rozumianą fotografią rodzinną tzn. sesje brzuszkowe, dziecięce, chrzty, urodziny lub wieczory panieńskie. Wykonuję również sesje portretowe. Zapraszam [TUTAJ].

Czy pracujesz w duecie ?

Zdjęcia wykonuję sam, natomiast współpracuję z kamerzystą.

Jaki jest Twój styl pracy ?

Nie jestem uczestnikiem lecz obserwatorem zdarzeń z Waszego dnia. Kilkukrotnie moi klienci określili mnie jako fotografa-ninja 🙂 Niewidocznego, stojącego z boku, ale na tyle blisko, aby móc dokumentować ważne momenty. Nie proszę Was o ustawianie się w konkretnych miejscach i przybieranie różnych póz. Stawiam na naturalność.

Czy możemy umówić się na niezobowiązujące spotkanie w celu
poznania oferty ?

Oczywiście, że tak. Bardzo chętnie poznam Was osobiście i wysłucham Waszych oczekiwań. Bardzo ważne jest nawiązanie więzi pomiędzy Parą Młodą a fotografem. Na spotkanie zapraszam do mnie na Bródno w Warszawie.

Z jakim wyprzedzeniem trzeba rezerwować termin ?

W zależności o daty Waszego ślubu termin może być wolny na pół roku przed lub od półtora roku termin może być już zajęty. Najbardziej gorące terminy, czyli okres czerwiec-wrzesień najlepiej rezerwować najszybciej jak to możliwe, choć nie szybciej niż 2 lata przed Waszym ślubem.

Czy jeżeli zdecydujemy się na Twoje usługi podpisujemy
umowę?

Oczywiście!
Nie wyobrażam sobie żeby było inaczej.

W jaki sposób możemy podpisać umowę?

Najchętniej podpisuję umowy podczas spotkania, ale jeżeli z różnych względów jest to niemożliwe, wówczas wysyłam do Was umowę e-mailem. Drukujecie ją w dwóch egzemplarzach i wysyłacie na mój adres.

Czy pobierasz zadatek w ramach rezerwacji terminu ?

Tak, pobieram zadatek, który jest zabezpieczeniem dla Was jak i dla mnie. Dla Was jest to zapewnienie, że usługa zostanie wykonana zgodnie umową, a dla mnie jest to potwierdzenie rezerwacji terminu dla Was. Zadatek wynosi 500 zł. Płatność gotówką podczas podpisania umowy. Reszta kwoty płatna w dniu wesela.

Czy posiadasz zaświadczenie z kurii uprawniające Cię do
fotografowania uroczystości w kościele?

Tak, przeszedłem kurs organizowany przez Kurię i posiadam
zaświadczenie uprawniające mnie do fotografowania uroczystości w kościele.

Czy możemy wybrać zdjęcia do albumu?

Projekt albumu wykonuję własnoręcznie i wysyłam go do Waszej akceptacji. Możecie podmienić dowolne zdjęcia. Po Waszej korekcie zamawiam album.

Gdzie znajdę informację o ofercie reportażu ślubnego?

Tutaj znajdziecie podstawowe informacje na temat mojej oferty. Po szczegóły zapraszam do kontaktu poprzez formularz.

Ile zdjęć dostaniemy?

Otrzymujecie ode mnie minimum 500 zdjęć poddanych autorskiej obróbce nagranych na pendrive. Nie przekazuję nieobrobionych zdjęć oraz zdjęć w formacie RAW.

Czy musimy wyrazić zgodę na publikację zdjęć?

Jeżeli jesteście zainteresowani moją usługą to zakładam, że spodobały Wam się moje zdjęcia 🙂 Gdyby pary dla których wcześniej wykonywałem reportaż ślubny, nie wyraziłyby zgody na publikację, wówczas nie moglibyście poznać mojego portfolio. Dlatego też w umowie znajduje się punkt dotyczący zgody na publikację zdjęć.

Jak wygląda plener ślubny?

W ofercie mam mini sesję ślubną w dniu ślubu, która zajmuje dosłownie kilkanaście minut. Jeżeli jesteście zainteresowani to możemy wykonać sesję plenerową w innym dniu niż wesele. Sesja plenerowa trwa zazwyczaj ok. 2-3 godzin i staram się z parą młodą odwiedzić dwa miejsca. Znam wiele ciekawych miejsc, więc nie musicie obawiać się, że nie będziecie mieli pomysłu na miejsce sesji. Wykonywałem sesję plenerową nad Morskim Okiem i na Kasprowym Wierchu, więc tylko niebo jest limitem 🙂 Oczywiście możliwa jest również sesja za granicą – wbrew temu jak większość osób myśli, nie jest to tak kosztowne jak mogłoby się wydawać 🙂

Czy możesz nakręcić dla nas krótki filmik?

Nie. Kompletnie nie znam się na nagrywaniu filmów, więc nie mogę zagwarantować, że bylibyście zadowoleni z mojego nagrania.

Co przeszkadza Ci podczas fotografowania w dniu ślubu?

Tak naprawdę to dwie rzeczy. Pierwsza to, członkowie
rodziny fotografujący z bardzo bliskiej odległości. Na pewno nie chcecie zdjęć
z przysięgi, na których będzie widoczny wujek z aparatem. Dlatego gdy widzę, że
ktoś przeszkadza mi w fotografowaniu delikatnie proszę taką osobę o uszanowanie
mojej pracy.

Drugą rzeczą są światła, lasery i duża ilość dymu na sali
weselnej. Warto porozmawiać z zespołem lub DJ-em, aby używali świateł i dymu z
rozwagą. Bardzo łatwo z zabawy weselnej zrobić dyskotekę pełną różnokolorowych świateł
i laserów, które będą widoczne na zdjęciach.